Najpiękniejsza pisanka z solnego jajka

15 kwietnia 2011 Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, już po raz 12, zorganizowało konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą pisankę z solnego jajka”. W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 99 uczniów z różnych szkół, startujących w 4 kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy 1-3, szkoła podstawowa klasy 4-6, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne.Pośród uczestników były także uczennice szkół z naszej gminy: Szkoły Podstawowej w Jawiszowicach, Gimnazjum nr 2 w Brzeszczach i Powiatowego Zespołu nr 7 Szkół Agrotechnicznych i Zawodowych w Jawiszowicach. Organizatorem i koordynatorem wyjazdu naszych młodych artystów był Ośrodek Kultury w Brzeszczach.
Uczestnicy wybraną techniką, przy użyciu dowolnych materiałów plastycznych ozdabiali jajka wykonane z soli kamiennej.
Sam konkurs odbywał się w podziemnych salach Kopalni Soli w Wieliczce.
    Po trwających 90 minut zmaganiach twórczych gotowe prace zostały przeniesione do sali, gdzie obradowało jury konkursowe a w tym czasie uczestnicy zwiedzali wielicką kopalnię.
Wreszcie nastąpiło uroczyste podsumowanie konkursu i odczytanie wyników obrad jury. Miło nam poinformować, że pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zdobyła Angelika Szarek a wyróżnienie w kategorii gimnazjów otrzymała Natalia Klimeczek.

    Myślę, że uczestnictwo w tym konkursie to cenne doświadczenie dla młodych artystów. Była to nie tylko możliwość zaprezentowania swojego talentu i twórczego podejścia do niecodziennego materiału plastycznego, jakim jest bryła soli, ale także okazja do zobaczenia niezwykłego, magicznego miejsca.

                                    A.Ziółkowska

Galeria zdjęć

index_08.gif
Copyright © 2006
Ośrodek Kultury Brzeszcze